Harcerska Gromada Wilków                                                               Gdynia, 2011-09-02

       im. Jana Pawła II                                                                                             

                 

 

ZEW WILKÓW  9 / 2011

 

 

1. Powstanie nowego harcerskiego stowarzyszenia zwykłego:

W dniu dzisiejszym podjęta została formalna decyzja o utworzeniu na bazie byłego Kościerskiego Środowiska LS-DP nowego harcerskiego stowarzyszenia zwykłego pod nazwą: Stowarzyszenie Harcerskie Knieja. Nieformalna decyzja w tej sprawie zapadła ponad miesiąc temu.

 

2. Zniesienie zakazu podwójnej przynależności organizacyjnej:
W
związku z faktem iż wielu członków Stowarzyszenia Harcerskiego Knieja jest silnie związanych z Harcerską Gromadą Wilków znoszę zasadę, że członkowie Starszyzny HGW nie mogą należeć do innych organizacji Harcerskich. Jednocześnie podkreślam, że nadal obowiązuje zasada, iż dla instruktorów i funkcyjnych HGW Gromada jest jednostką macierzystą. Oznacza to pierwszeństwo udziału  w działaniach HGW oraz obowiązek noszenia plakietek HGW.

 

3.. Biwak HGW oraz Rykowisko Programowe:

Podaję do wiadomości, że zmieniły się termin i miejsce biwaku HGW połączonego z Rykowiskiem Programowym. Biwak odbędzie się w dniach 30.09-02.10.2011 w Pępowie k/Żukowa. Rykowisko planowane jest w miejscu biwaku w piątek 30.09.2011 około 20.00.

Zbiórka wyjazdowa w mundurach, kurtkach i rogatywkach 30.09.2011 na stacji Gdynia Wielki Kack o godz 18.20 z biletami do Pępowa Kartuskiego (odjazd 18.30). Pałatki spakujcie do plecaków. Osoby z Kościerzyny jadą o 17.14 i są na miejscu o 18.05 (muszą poczekać na resztę)

Powrót do stacji Gdynia Wielki Kack planowany jest  w niedzielę 02.10.2011 o 10.25. Osoby z Kościerzyny mają pociąg 2 godz. wcześniej. Koszt całego biwaku około 25 zł od osoby plus koszt związany z zakupem własnego wyżywienia

 

3.. Osoby biorące udział w Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie:

Podaję do wiadomości, że następujące osoby z HGW wzięły udział w spotkaniach liturgicznych z Papieżem Benedyktem XVI w ramach Światowego Dnia Młodzieży na lotnisku Cuatro Vientos w Madrycie (co wiązało się z ewangelizacją po drodze w Niemczech, Włoszech, Francji i Hiszpanii):

- Prorok Jerry

- Wampir

- Bosman

- Glizda

- Pirania

- Firefox

 

 

 

                                                 Czuj Duch !

 

                                                                       Komendant Gromady

 

                                                                 hm Jerzy Gach „Prorok Jerry